הפרשת חלה בגן הילדים או באפייה על גבי סאג'

06.11.2017

א. רקע

בשנים האחרונות רווחת מאוד המציאות בגני הילדים ובכל מיני הפעלות להכין עיסה גדולה ולחלק אותה בין הילדים על מנת שימשיכו ללוש אותה ולעצב להם צורה יחודית עבור עצמם. פעמים אף דואגים לציין את שמו של כל ילד או ילדה על מנת שיוכל לקחת את מה שהכין במו ידיו ולאכול אותו. לאחר שכל ילד יצר את הצורה שרצה או עשה בעיסה כאוות רצונו אופים את כל העיסות הקטנות בתנור של הגן ומחלקים אותן חזרה לילדים לאחר שהן נאספו לסל גדול.

פעילות אחרת הנפוצה יותר בתנועות נוער או בימי הפנינג היא אפיית פיתות על גבי סאג' (פח עגול כטאבון המחומם על ידי גחלים הבוערות מתחתיו). במקרה זה מכינים עיסה גדולה וכל משתתף לוקח חתיכת עיסה ויוצר לעצמו את הפיתה שלו, אופה אותה כרצונו על גבי הסאג' ואוכל אותה.

כך גם, הפך להיות מנהג של נשים רבות שרוצות לעורר רחמי שמיים ומפרישות יחד חלה אך כל אחת מכינה את עיסתה לבדה ובד"כ אין בה שיעור הפרשת חלה ומצרפות הכל יחד ומפרישות אע"פ שכל אחת נוטלת לאחר מכן את הבצק שלה ואופה אותו בתנור הביתי שלה.

שלושת המקרים מעוררים שאלה גדולה ביחס לשאלה אם יש להפריש חלה מן העיסה שנעשית בתחילה גם אם היה בה שיעור הפרשה מן הדין. הסיבה לכך הי