לכל ידידי ורעי בארץ ובחוץ לארץ שלום וברכה ותורה אור

"וַיֹּאמֶר לוֹ, לֶךְ-נָא רְאֵה אֶת-שְׁלוֹם אַחֶיךָ וְאֶת-שְׁלוֹם הַצֹּאן, וַהֲשִׁבֵנִי, דָּבָר; וַיִּשְׁלָחֵהוּ מֵעֵמֶק חֶבְרוֹן, וַיָּבֹא שְׁכֶמָה"(בראשית ל"ז, י"ד).

רש"י על הפסוק: מעמק חברון. והלא חברון בהר שנאמר (במדבר י"ג) ויעלו בנגב ויבא עד חברון? אלא מעצה עמוקה של [אותו צדיק (אברהם) הקבור בחברון לקיים מה שנאמר לאברהם בין הבתרים (בראשית ט"ו) כי גר יהיה זרעך;

 

אין ספק שבדורנו ובימינו שלנו  ממשיך עם ישראל לא רק לרדת לגלות אלא להיגאל, לצמוח ולבנות את הבנין הרוחני והגשמי בארצנו המשך מאותה עצה עמוקה של אותו צדיק הקבור בחברון. 

"וַיְהִי בָּעֵת הַהִוא, וַיֵּרֶד יְהוּדָה מֵאֵת אֶחָיו; וַיֵּט עַד-אִישׁ עֲדֻלָּמִי, וּשְׁמוֹ חִירָה" (בראשית ל"ח, א') המדרש אומר: ויהי בעת ההוא וגו', ר' שמואל בר נחמן פתח כי אנכי ידעתי את המחשבות וגו' שבטים היו עוסקים במכירתו של יוסף, ויעקב היה עוסק בשקו ובתעניתו, ויהודה עוסק לקחת אשה, והקב"ה בורא אורו של מלך המשיח ויהי בית ההיא וגו. (ב"ר פפ"ה).

 

כמו כן בימינו אנו כולם עסוקים בענייניהם, אלו בענייני פרנסה, אלו בבריאות ובביטחון הן בכלל ובפרט ואת כולנו מוביל ריבונו של עולם לגילוי אורו של מלך המשיח.

 

בברכת התורה והאבות

וחנוכה שמח

הרב יצחק רודריג

ראש המכון

היושב בעמק חברון

 

זמני התפילות במכון

ימים א' – ה'

שחרית 6:15
ראש חודש 6:00

מנחה

מנין ראשון 13:15,

מנין שני 20 דק' לפני שקיעה

ערבית

מנין ראשון 20 דק' אחרי שקיעה,

מנין שני 19:00

מנין שלישי 21:00

 

צור קשר

 

ת.ד. 1613 קרית ארבע 9010000

טל  02-9964722

פקס 02-9963253

מייל marabanim@gmail.com

waze.png